Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Nem azzal tesznek épp szolgálatot az ordas eszmékre való rájátszásnak, hogy az ilyen pitiáner akciókra felvonulnak az elítélés nehézfegyverzetével?
Azért van egy pont, amikor a kollégáknak és a sajtónak is el kellene gondolkodnia, hogy milyen aljas játék akár szándéktalan szereplői lesznek. Nyilván nincs épeszű egyetemi ember az ELTE-n és szerte a haza bármely egyetemén, aki ne tartaná gyomorforgatónak a cetlizést – ami a darabszámot nézve egyetlen senkiházinak mintegy félperces aktivitása lehetett. Hogy ilyen alakból a kétmilliós Budapesten vagy a harmincezres ELTE-n lehet valamennyi, az valószínű. Hogy a szoft vagy hard fajvédő attitűdöt vallók által teremtett közegben ez figyelmet kap, az érthető.
De azt érdemes megfontolni, hogy nem azzal tesznek-e szolgáltatot az ordas eszmékre való rájátszásnak, hogy az ilyen értelmezhetetlenül pitiáner akciókra felvonulnak az elítélés és elhatárolás nehézfegyverzetével? Médiaképesnek az akció és a reakció is médiaképes – de az egyetemi polgárok közössége intellektuális és morális közösség egyaránt, ami erősebb kell legyen az ocsmány médiahackeknél.
Az Egyetem világossá tette korábi nyilatkozatával, hogy ha valaki ilyen eszméket vall és terjeszt, az kiiratkozik az ELTE morális közösségéből. Nem süllyedhetünk le az ő szintjükre azzal, hogy felülünk egy provokációnak. Az Egyetemet és az egyetemet gyengítjük, márpedig akkor az autonóm és humanista gondolkodást gyengítjük ezzel.